Будинок, який вибухнув у Києві на Позняках, знесуть за 14 млн гривень

Будинок, який вибухнув у Києві на Позняках, знесуть за 14 млн гривень

Фото: Фото Наталії Нагорної/ТСН

До кінця 2020 року будинок підготують до демонтажу.

Пошкоджений вибухом у червні будинок на Позняках знесуть. Його демонтують за 14,29 млн гривень.

Про це повідомляє проєкт журналістських розслідувань "Наші Гроші".

Згідно з даними системи "Прозорро", КП "Житлоінвестбуд-УКБ" Київради та ТОВ "Будівельна компанія "ЗЗБК №1" 14 вересня уклали угоду про демонтаж будинку по вулиці Соломії Крушельницької, 1/5 у Дарницькому районі міста.

В угоді зазначено, що до кінця 2020 року фірма "виконає підготовку будівельного майданчика для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру у будинку". Зазначається, що спершу виготовлять каркас і підсилять ним будівлю, потім демонтують ліфти, внутрішні сантехнічні мережі, опалення, електроосвітлення, електрообладнання, газопостачання та, власне, будівлю. Після цього виконають земляні роботи, вивезуть і утилізують сміття.

Раніше Управління з питань цивільного захисту КМДА обіцяло повністю розібрати постраждалий від вибуху будинок до початку опалювального сезону.

Наразі за станом будинку стежать співробітники будівельної лабораторії. Вони приїжджають на місце і перевіряють поставлені маяки, проводять усі необхідні виміри. Поки що, за їхніми даними, будівля не руйнується і всі показники в межах норми.

Нагадаємо, що потужний вибух у 10-поверховому будинку на Позняках у Києві стався зранку 21 червня. Мешканців двох будинків відселили через можливість обвалу аварійних конструкцій.

З-під завалів будинку рятувальники дістали тіла п'ятьох загиблих. Троє із них - родина 18-річної Анастасії Недашковської. Дівчина одночасно втратила батька, матір та брата. 

Після проведення експертизи правоохоронці повідомили, що вибух, найімовірніше, спровокувала газова суміш. Попередні тести показали, що в частково обваленому будинку вибухівки не було. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація