Божевільні перепрацювання і гостра нестача захисних засобів: в лікарні Києва розповіли про страх і умови роботи

Дата публікації
Перегляди
2065
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Божевільні перепрацювання і гостра нестача захисних засобів: в лікарні Києва розповіли про страх і умови роботи

Фото: Shutterstock

Лікарі працюють у дві зміни і насилу добираються до роботи, але бояться розповідати про це через несправедливість.

У Києві все частіше коронавірусом інфікуються медики. За повідомленням МОЗ, за останню добу захворів ще один лікар. Раніше також були повідомлення про медиків, заражених коронавірусом.

Лікарка Олександрівської лікарні Людмила, яка зв'язалася з ТСН, розповіла про умови, в яких доводиться працювати.

"Насправді, у нас не вистачає всім ні масок, ні рукавичок. А про захисний одяг і не йдеться. Хоча про це замовчують. Ми були б раді будь-якій допомозі", - розповіла ТСН Людмила.

За її словами, при цьому у медперсоналу божевільні перепрацювання.

"Люди працюють по дві зміни і більше. І це не тільки в інфекційному відділенні", - наголошує лікарка.

Харчується медперсонал на робочому місці, а дістається роботи з великими труднощами

"Харчування привозять спонсори - обід і вечерю. До метро довозить розвозка, а далі - хто чим зможе", - каже Людмила.

Сама вона працює в кардіологічному корпусі, де поки немає хворих на коронавірус, а приймання планових хворих припинили через карантин.

"Приймаємо з гострим болем, інфарктами", - пояснила Людмила.

Чи є в лікарнях можливості дотримуватися протоколу від МОЗ - головна лікарка Олександрівської лікарні

Чи є в лікарнях можливості дотримуватися протоколу від МОЗ - головна лікарка Олександрівської лікарні

Головлікарка Олександрівської лікарні Людмила Антоненко в ефірі ТСН сказала, що медперсонал забезпечений захисними засобами.

"Що стосується забезпечення медиків засобами захисту, медперсонал інфекційних відділень лікарні, абсолютно всі забезпечені всім необхідним. Засоби індивідуального захисту нам надходили з трьох джерел – купували самі за бюджетні кошти, забезпечували влада Києва та меценати", - сказала ТСН Антоненко.

Але її тезка Людмила каже, що це все одно не так: "Усі мовчать, бо бояться. Дуже багато несправедливості", - резюмувала вона.

Тим часом у КМДА запевнили ТСН, що медустанови забезпечують нормально. "Реально для боротьби з COVID-19 всі лікарні забезпечені нормально, особливо Олександрівська лікарня, яка є зараз базовою. Є сигнали від лікарів інших лікарень про недостатнє постачання засобів захисту. Ми перевіряємо всі сигнали. Але коли розбираєшся, часто з'ясовується, що збирають на "чорний день". Наприклад, 4 лікарня захотіла, щоб персонал забезпечили гумовими напівчоботами. Але пояснити, навіщо вони потрібні, так і не змогли", - сказали нам в адміністрації Києва.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2065
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація