Боїшся іти в армію, не заважай іншим воювати: що думають кияни про ідею економічного бронювання

Боїшся іти в армію, не заважай іншим воювати: що думають кияни про ідею економічного бронювання

Мобілізація та економічне бронювання / Фото: ТСН.ua

Деякі кияни переконані, що армія має бути добровільною: хто не хоче воювати, може відкупитися. А дехто впевнений, що економічне бронювання узаконить принцип "війна для бідних".

Останніми днями в оборонному комітеті Ради розглядають декілька варіантів економічного бронювання. Йдеться про дві моделі: податок від зарплати або за квотами. За словами нардепів, з цього питання ведеться жвава дискусія.

Телеканал "КИЇВ24" провів опитування серед киян, що вони думають про ідею економічного бронювання. Думки мешканців столиці розділилися: хтось схвалює таку ідею і каже, що платоспроможну людину не можна вилучати з "економічного фронту", хтось вважає, що армія має бути добровільною – хто не хоче воювати, може відкупитися. А хтось переконаний, що не можна людей ділити на багатих і бідних, бо в такому разі це може стати "війною для бідних". Усі опитані зійшлися на тому, що питання складне й неоднозначне.

Як кияни ставляться до ідеї економічного бронювання

  • Я вважаю, що потрібне (економічне бронювання – ред.). Оскільки є люди, які можуть не працювати навіть, а є люди, які можуть платити великі податки. І якщо їх вилучити з економіки, то відповідно стан економіки погіршиться, особливо якщо це буде більш масова мобілізація. Тому це може бути проблемою для економіки… Але це питання дуже важке, оскільки не можна людей ділити на багатих і бідних, хто умовно може відкупитися, а хто не може… Тому рішення дуже складне, але я вважаю, що (економічне бронювання – ред.) потрібне.
  • Я вважаю, що армія має бути добровільною: хто хоче, той іде воювати, а хто не хоче, може відкупитись якоюсь сумою. Це вже на розсуд кожного. Я знаю, що багато донатять людей, самовільно віддаючи більше. Але примушувати (іти в армію – ред.), мені здається, це погана ідея.
  • Мабуть, потрібне (економічне бронювання – ред.). Якщо людина не хоче служити в армії, чи боїться, чи ще з якоїсь причини, то краще її туди не відправляти, щоб вона не заважала людям воювати.
  • З одного боку, можливо, щось таке варто впроваджувати, з іншого боку, чи є це справедливим, гарним рішенням? Я не можу відповісти…
  • Якщо чоловік не хоче воювати або не може – якісь там причини у нього є, потрібно, щоб хоча б щось він робив для держави.

Нагадаємо, раніше ТСН.ua розбирався, що думають про таку ініціативу в оборонному комітеті ВРУ і чи дійсно в Україні бронювання від мобілізації буде за гроші.

На думку заступника командира 3-ї штурмової бригади, екскомандира полку "Азов" Максима Жоріна, така ідея узаконює принцип "війна для бідних".

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Мобілізація в Україні 2024
Наступна публікація