Ботулізм у Києві: фахівці пояснили, як смертоносна риба потрапляє до столичних супермаркетів

Ботулізм у Києві: фахівці пояснили, як смертоносна риба потрапляє до столичних супермаркетів

Фото: pixabay.com

Підприємці нерідко продають нелегальний вилов браконьєрів.

Три випадки захворювання на ботулізм зафіксовано за останні дні в Києві, причому один із них завершився смертю пацієнта. Усі потерпілі їли в'ялену рибу одного і того ж виробника, хоча й придбану в різних крамницях, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Він їв рибу і пропонував своїй вагітній дружині. Вона відмовилася – лишилася живою. А він, на жаль, загинув, бо надійшов уже в дуже тяжкому стані з дихальними розладами. Риба при цьому була з ікрою. Люди завжди сприймають: ой, як пощастило, що багато ікри. Видно, потрапило багато токсинів", - пояснила професор, завкафедри інфекційних захворювань НМУ імені Богомольця Ольга Голубовська.

У Києві зафіксували захворювання на ботулізм після вживання риби, один чоловік загинув

У Києві зафіксували захворювання на ботулізм після вживання риби, один чоловік загинув

Наразі керівник фірми, що випустила смертоносну партію, не виходить на зв'язок. А в Асоціації рибалок України кажуть, що причина неякісної риби в супермаркетах криється не тільки в умовах зберігання продукції, а й у незаконному вилові. Мовляв, крамниці перетворилися на точки з реалізації браконьєрської продукції. На цьому діє ціла схема – з посередниками і фальшивими документами. Зокрема, під час одного з рейдів вилучили підробні печатки. "Ветеринарне свідоцтво, печатки різних підприємств водних. Фактично, ми з вами можемо зараз зробити документ, хоч на партію дельфінів", - зізнається голова асоціації Олександр Чистяков.

У Держпродспоживслужбі запевняють, що вже вилучили продукцію фірми з обігу столичних магазинів. "Заборонена реалізація виключно риби даного виробника. Громадянам, що придбали цю рибу, не рекомендується її вживати. Вже здійснюються заходи на підприємстві", - запевнив голова служби Олег Рубан. Тим часом медики радять при перших симптомах отруєння одразу ж звертатися до лікаря. "Симптомами можуть бути просто вияв слабкості в руках, ногах. Токсин призводить до смерті", - наголошує головний позаштатний інфекціоніст МОЗ. Але найголовніша наразу проблема медиків – це відсутність сироватки проти ботулізму. Колишню російську міністерство не сертифікувало, а інші завозяться нелегально і використовуються на власний страх і ризик.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Наступна публікація