Біля Верховної Ради відбуватиметься церемонія зміни почесної варти. Коли можна її побачити

Подібна церемонія існує в багатьох країнах світу.

У неділю, 1 березня, на площі Конституції в Києві, біля будівлі Верховної Ради відбулася перша церемонія підняття державного прапора та зміна почесної варти Національної гвардії України.

Про це повідомив Департамент комунікації МВС України.

"У багатьох країнах світу існують такі традиції, коли військовослужбовці несуть службу біля визначних державних органів. Тому ми запропонували парламентарям проводити церемонію підняття державного прапора та церемоніал почесної варти біля стін Верховної Ради. Для нашої держави це щось нове, але сподіваємося, що стане гарною традицією", - зазначив командувач Нацгвардії Микола Балан.

Зміна варти відбуватиметься на вихідних та в свята – у зимовий час щогодинно, в літній час – кожні дві години. Гвардійці нестимуть службу від 10:00 до 18:00. Нести службу під парламентом буде почесна варта Національної гвардії України. Особовий склад зустрічає іноземні делегації, представників держав та урядів інших країн, а також забезпечує мир та спокій у столиці.

Микола Балан додав, що нова традиція – це не просто церемоніал, а й спосіб ушанувати пам’ять гвардійців, які загинули під стінами парламенту 2015 року, коли вибухнула ручна бойова граната.

"Ми прагнемо показати, що гвардійці несуть службу постійно, крім того, певна іміджева складова. На цьому місці 31 серпня 2015 року загинули військовослужбовці НГУ, на стіні парламенту є меморіальна дошка, таким чином ми хочемо вшанувати пам’ять цих бійців і всіх, хто загинув під час несення служби", - наголосив очільник Нацгвардії.

"Україна багата на традиції, які ми вшановуємо і зберігаємо. Сьогодні разом з Міністерством внутрішніх справ та Національною гвардією ми розпочинаємо нову традицію – підняття державного прапора та зміна почесної варти у вихідні та святкові дні. Сподіваюсь, що ця традиція буде існувати багато років. Схожі заходи є у багатьох країнах світу. Україна повинна підтримати такий почесний тренд", - сказав голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Двічі на рік саме на площі Конституції під стінами парламенту гвардійці Північного оперативно-територіального об’єднання Нацгвардії складають присягу на вірність українському народові.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація