Біля Ради мітингують проти продажу землі та проти мисливського собаківництва

Біля Ради мітингують проти продажу землі та проти мисливського собаківництва

Фото: УНІАН

Акції відбуваються спокійно.

Під Верховною Радою на площі Конституції у Києві відбуваються два мітинги проти продажу землі сільськогосподарського призначення та проти ухвалення законопроєкту щодо мисливського собаківництва. Про це повідомляє видання УНІАН.

Зазначається, що людей не багато. Біля парламенту загалом мітингує близько 100 осіб.

Учасники акції, які виступають проти продажу землі, тримають прапори з написами "Аграрний союз України" та "Асоціація фермерів і приватних землевласників".

Також на паркані навпроти входу до будівлі парламенту учасники акції розвісили банери з написами "Продамо землю - втратимо майбутнє!", "Ні - земельний мафії!" та інші.

Крім того, до депутатів прийшли активісти, які закликають "не вбивати" мисливське собаківництво, розмістили банери з написами "Руки геть від мисливського собаківництва", "Мисливці за збереження довкілля!!! Законопроєкт 2232 - проти!!!", "Не підготовлений собака - смертник на полюванні!!!" та інші.

Варто зазначити, що мітинги відбуваються спокійно.

Своєю чергою, українські правоохоронці посилили заходи безпеки у середмісті Києва.

"Сьогодні у центральній частині столиці анонсоване проведення масових акцій, зокрема і під будівлею Верховної Ради України. Задля забезпечення публічної безпеки та порядку працівники структурних підрозділів поліції Києва, військовослужбовці Нацгвардії, рятувальники ДСНС, кінологи, вибухотехніки та поліція діалогу заступили на чергування у посиленому режимі", - йдеться у повідомленні пресслужби Нацполіції.

Правоохоронці звертаються до організаторів та учасників заходів дотримуватися норм чинного законодавства, не порушувати громадський порядок і сприяти поліцейським у виконанні ними службових обов’язків

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Нардепи можуть розглянути та ухвалити закон про ринок землі вже цього тижня

Нардепи можуть розглянути та ухвалити закон про ринок землі вже цього тижня

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація