Білозір відхрестилася від сумнівної забудови на її землі в центрі Києва

Білозір відхрестилася від сумнівної забудови на її землі в центрі Києва

Фото: Наші гроші

Вона переконує, що жодним чином до споруди не причетна.

В історичній частині Києва зводять заборонену нормативами висотку. Мерія міста запевняє, що дозволу на таке будівництво на Подолі не надавала, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Споруда вже налічує сім поверхів, планується дев’ять – натомість фахівці кажуть, що містобудівні умови та обмеження на цю ділянку дозволяють зводити не більше чотирьох. І на цьому місці мав би з’явитися житловий, а не багатоквартирний будинок. "Ми бачимо колосального монстра, який вище церкви. Який вище бізнес-центру і вище оточуючої забудови", - каже експерт з містобудування Віктор Глеба.

Скандальне будівництво: у середмісті столиці зводять заборонену нормативами багатоповерхівку

Скандальне будівництво: у середмісті столиці зводять заборонену нормативами багатоповерхівку

Виконавці робіт не знають, ані кому належить територія, ані хто житиме в будинку. У відкритих реєстрах доступне рішення Київської міської ради, ухвалене ще 2004 року, котрим територія в майже 8 соток передається Білозір Оксані Володимірівні, народній артистці України, депутату Верховної Ради та кумі двох президентів України – Віктора Ющенка та Петра Порошенка. "А я не маю до неї ніякого відношення. Я віддала її в концесію", - каже сама Білозір про територію.

Право на користування землею для забудови вона передала у 2016 році голові житлово-будівельного кооперативу "Зелений замок" на ім’я Влад, але одним із засновників цього кооперативу є син Оксани Ярослав Недзельський. Голова ЖБК на телефонні дзвінки не відповідає, а за адресою реєстрації переконують, що стосунку до "Зеленого замку" не мають. Зрештою представник забудовника Роман Сарамага показує цілий стос документів, що підтверджують законність робіт. "Будинок, який буде будуватися на цій земельній ділянці, буде відповідати наступним вимогам. Це 4 наземні поверхи. Висота першого поверху 6,8 метрів. Другого поверху 3,2. Третього 3,2 метра. Четвертого поверху - 6,8 метрів. Тобто це так звані поверхи з антресолями", - пояснює він.

Оксана Білозір гадки не має, скільки поверхів у будівлі, що зводиться на її ділянці. "Я не відповідальна. Я віддала її в концесію, згідно договору", - каже вона. Однак юристи переконують, що власник землі мусить стежити за тим, що на ній коїться. "Слідкувати за тим, щоб забудовник, якому він передав цю земельну ділянку за договором суперфіцію, не наніс шкоди тому простору, який його оточує", - каже Вікторія Крістова.

У департаменті державного архітектурно-будівельного контролю КМДА кажуть, що про будівництво висотки на Подолі взагалі не знали – ЖБК подав повідомлення про початок будівельних робіт, але його скасували. Тепер планують перевірити законність забудови, і якщо будуть порушення, вживатимуть заходів. Яких саме – не уточнюють.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Повʼязані теми:

Наступна публікація