Селянці бракує головного — води.
Власниця дорогої землі, але в халабуді - у таких контрастах 70-річна самотня жінка живе серед котеджів у Київській області.
Про бідність та розкоші сільської пенсіонерки з елітного передмістя Києва — у матеріалі ТСН.19:30.
Самотня й моторна пенсіонерка Алевтина господарює на ділянці та живе в самовільно зробленій житловій споруді вже майже 10 років. За дерев'яним місточком — захований у хащах тимчасовий дім. Сама господиня називає його "конуркою". Робила його майже власноруч, з допомогою майстра — дах і піч. Збирала по селу викинуті віконні рами, із них – стіни.
Всередині тісно: дві кімнати 3 на 3 метри, вітер віє, але з електрокаміном тепло. Жінка намагалася узаконити будівлю, та не змогла. Ділянка — це все, що залишилося в Алевтини Іванівни. Хату вони із сестрою продали, нової не збудували. Сестра із села виїхала й Алевтина залишилась без дому.
Жінка планує обкласти дім цеглою та утеплити, але поки що не виходить. Колись — водійка трамвая, продавчиня і працівниця охорони. Нині Алевтина Петрівна на пенсії і намагається вирощувати сад. Проте і для саду, і для життя літній селянці бракує головного — води. У селі водопостачання централізоване, у сусідів вода підведена. Доки волонтери намагаються допомогти з водою, Алевтина Іванівна носить щодня повні відра. Навколо пенсіонерки дорогі садиби та котеджі. Передмістя називають елітним і земля тут — одна з найдорожчих.
Жінці пропонували продати хату, але в такому віці люди звикають до місця, де живуть, і складно переживають зміни. Своє майно і землю жінка готова захищати. Узимку сама рубає дрова, мріє про електропилку. Прихистила рудого кота і запевняє: поки є здоров'я і живе без пігулок — буде свою садибу доглядати.
Нагадаємо, що уряд затвердив постанову про доступну іпотеку в межах 7% річних: які умови позики. Кабінет міністрів у середу, 27 січня, затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів.