Безкоштовне житло для фанатів: ініціатор флешмобу та іноземці приголомшені гостинністю киян

Безкоштовне житло для фанатів: ініціатор флешмобу та іноземці приголомшені гостинністю киян

Фото: ТСН

Українці виступили справжніми культурними послами своєї країни в Європі.

Щойно одні українці попіднімали ціни на житло у Києві у десятки разів, інші запросили фубольних фанатів у гості задарма. Акцію оголосили у соцмережах одразу після того, як фанати "Ліверпуля" поскаржилися, що зупинитися в Києві на дві ночі їм не по кишені, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Уже за кілька тижнів гостелюбних українців назбиралося майже 9 тисяч. Вони зустрічали вболівальників в аеропорту, бо хотіли, щоб у європейців залишилися гарні враження про українців. "Останній раз, коли ми з дружиною поїхали на чемпіонат світу  з футболу у Франції, то ми без жодних проблем у Марселі зняли номер за 100 євро", - пояснив Євген  Шевченко. Його гості визнають, що були шоковані українськими цінами на житло, і ніколи раніше з подібним не стикалися. "Зазвичай всюди можна просто зупинитися в готелі за розумну ціну. Тому ми дуже раді, що нас  запросили в гості", - каже Моріц. Він додає, що разом із друзями пропонував українським господарям гроші, але ті відмовилися. "Ми пропонували, але з нас нічого не взяли. Тому, може, розплатимося пивом", - припускає він.

Тисячі українців запросили до себе на ночівлю іноземних вболівальників

Тисячі українців запросили до себе на ночівлю іноземних вболівальників

Приймала вболівальників із Лондона і Марічка Падалко – до неї прилетіли тато з 8-річною донькою, котра є відомою вболівальницею. Спершу вони бронювали готель, але їх замовлення в останній момент скасували, бо недобросовісні комерсанти намагалися перепродати номери дорожче. Гостинності простих українців європейці навіть не сподівалися – і також зізнаються, що досі таких завищених цін і водночас такої гостинності не бачили  у жодній країні світу. "Якщо дуже хочеш приїхати, звісно, ти готовий платити більше. Але в Україні ціни були просто абсурдні. Ми не могли собі цього дозволити", - кажуть англійці та дякують киянам за чудовий прийом.

Безкоштовним поселенням від киян скористалися кілька тисяч іноземців, українці одразу засипали соцмережі фотографіями того, як зустрічали фанів. На таку гостинність не сподівався навіть організатор флешмобу Віктор Килимар, який першим дав клич у соцмережах –він зізнається, що вражений, що за короткий час відгукнулося майже 9 тисяч добровольців. "Це точно сотні і сотні успішних історій того, що люди запропонували житло. Не просто житло – люди фактично виступають культурними послами, адже вони запрошують до себе в родину, вони пригощають нашою традиційною їжею, вони готові провести екскурсію", - пояснив він.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Повʼязані теми:

Наступна публікація