Без світла й газу: як оговтуються кияни від масштабної нічної пожежі

Без світла й газу: як оговтуються кияни від масштабної нічної пожежі

Скріншот із відео

Пожежу загасили вночі, але на ранок зайнялося знову.

Мешканці будинку в Шевченківському районі столиці, де увечері 31 жовтня сталася пожежа, оговтуються від її наслідків. Від газу та опалення відрізані всі під'їзди. Лише по обіді поступово почало вмикати електрику, але не всім.

Про те, до яких наслідків призвело загоряння, дивіться у сюжеті ТСН.19:30.

Від ранку на місці інциденту працюють комунальники. Однак, щоб повернути світло й тепло, кажуть, потрібен не один день. У результаті пожежі зазнали пошкоджень квартири горішніх поверхів одразу трьох під'їздів. Решта - залиті водою, через гасіння, у будинку стійкий запах горілого.

Постраждалі кияни, наголошують, що зараз адміністрації, передусім, треба зробити покриття над зруйнованим поверхом. Оскільки, кажуть люди, під час дощу чи снігу вода буде текти у помешкання.

Без електрики й опалення: мешканці згорілого в Києві будинку оговтуються від пожежі

Без електрики й опалення: мешканці згорілого в Києві будинку оговтуються від пожежі

"Електрику вже на три під'їзди подали. Працюємо, щоб приєднати інші. Газ теж буде не так швидко, бо це треба обстеження всіх будинків спеціалістами. Лише після цього "Київгаз" буде підключати", - зазначає Сергій Ковтун, директор організації, що виконує ЖКГ.

Згорілий будинок, зведений близько 80 років тому, за увесь цей час там жодного разу не проводили капітального ремонту.Мешканці припускають, що саме через електрику, імовірно, пожежа і спалахнула. За словами киян, кілька днів тому в їхніх помешканнях знизилася напруга і світло взагалі вимкнули. Увімкнули його зранку, а ввечері вже зайнялося.

"Учора вранці (31 жовтня - ред) тільки відновили світло. Його не було, тому що в розетках було 180 вольтів, а не 220, і в усіх почали горіти праски. Вранці в 11 годині подачу світла відновили, а о 21 годині почало горіти. Не розгоратися, а одразу горіти", - пригадує один із мешканців будинків.

За попередньою версією, загорілося на даху будівлі. Через дерев'яні перекриття вогонь швидко поширився на квартири верхніх поверхів. Гасили пожежу впродовж чотирьох годин, а на ранок зайнялося знову. Без даху над головою нині залишилися власники шести квартир. Решта змушені чекати, коли їхні помешкання висохнуть.

Як повідомили ТСН у комунальному підприємстві, наразі вони опікуються тим, де поселити лише одну літню жінку. Решта потерпілих, проблему пошуку тимчасового житла вирішили самотужки.

Кореспондентка ТСН Інна Лебеденко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація