Без речей, грошей та документів: мешканці будинку, що вибухнув у Києві, обживаються на новому місці

Без речей, грошей та документів: мешканці будинку, що вибухнув у Києві, обживаються на новому місці

Фото: Фото Валерії Ковалінської/ТСН

Чи відновлюватимуть зруйнований будинок, визначить комісія.

Після вибуху у житловому будинку у Києві, який стався 8 липня, двоє осіб залишаються у лікарні. Один з постраждалих – 14-річний хлопець, який отримав травму хребта, йдеться у ТСН.12:00.

Київська міська держадміністрація розгляне питання грошових компенсацій та компенсацій житла мешканцям зруйнованого будинку. Також за висновками комісії вирішать, чи доцільно відбудовувати цей будинок. Проте перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс каже, що найшвидше будинок знесуть, адже побудова дуже стара – 40-х років минулого сторіччя – і перекриття в ньому дерев'яні.

З 77 осіб, які проживали у будинку, 24 поселили у гуртожитку на столичному Подолі, який належить місту. Постраждалі показали, як тепер обживаються на новому місці.

"Бачите, в чому я - в мене немає ні взуття, ні одежі, нічого", - бідкається Лідія Павлівна.

Паспорт, ліки і усі гроші теж залишилися під завалами. Жінка ледь вибралася з будинку після вибуху. В неї хворі ноги і слабке серце. Постраждала разом зі своєю на рік молодшою сестрою, у 80 років фактично залишилася на вулиці. Поки що їм запропонували прихисток у гуртожитку.

До тимчасового житла люди почали перевозити перші речі, аби заселитися у п'ять блоків гуртожитку.

Ще 43 людини ночують у родичів - з будинку відселили усіх. Мешканці шоковані, дехто досі не може заснути без заспокійливого.

Трохи оговтавшись пані Лідія повернулася до своєї квартири за папугою. Він прочекав її всю ніч, хоча клітка була відчиненою. Жінка забрала не багато вцілілих речей – те, що можна було витягти з руїн.

Фото: Фото Валерії Ковалінської/ТСН

У гуртожитку є загальна кухня і пральня, в кімнатах на 2-3 людини один санвузол. Родини перебуватимуть тут, поки не вирішиться їхня подальша доля.

Люди наполягають, аби влада не лише відшкодовувала вартість зруйнованих квартир, але й виплатила компенсацію за понівечене майно.

"Вони хочуть оцінити вартість квартири по середній в цьому районі. Якщо компенсацію дадуть на пусту квартиру, а у нас там холодильник, пральна машина і порохотяг. Все було, а зараз нічого не має", - кажуть постраждалі.

Вибухова хвиля повністю знесла два поверхи. Тріщини розійшлися по всьому будинку.

Нагадаємо, 8 липня близько 13:30 у Києві на проспекті Голосіївський, 70, у другому під'їзді 3-поверхової будівлі стався вибух невідомого походження з  загорянням зруйнованих дерев'яних конструкцій. Попередньою причиною називали побутовий газ, проте експертизи тривають. Внаслідок вибуху сталося руйнування перекриття між другим і третім поверхом та покрівлі. Постраждало 6 осіб, двоє загинуло.

Кореспонденти ТСН Ірина Маркевич та Станіслав Фещенко

Наступна публікація