Без політики. Організатори розповіли деталі про Марш захисників на День Незалежності

Без політики. Організатори розповіли деталі про Марш захисників на День Незалежності

Фото: УНІАН

Захід відбудеться на Хрещатику в Києві.

24 серпня в Києві на Хрещатику мають відбутися два масштабні заходи до Дня Незалежності. Перший – офіційний, який проведе влада. Другий – Марш захисників – організовують громадські активісти, волонтери, військові, які побували на Донбасі.

"Оскільки ми так і не отримали від Офісу президента України жодних офіційних повідомлень про час та місце проведення державних заходів до Дня Незалежності України, оргкомітет, керуючись зокрема і указом президента України №513/2019, а саме п.2 "сприяти реалізації ініціатив громадськості, спрямованих на зміцнення національної єдності" затвердив попередній сценарний план", - повідомив у Facebook громадський активіст, доброволець і член організаційного комітету Маршу захисників Андрій Медведько.

Збір людей розпочнеться о 8:00 у парку імені Шевченка. Звідти о 9:00 колона вирушить на Майдан Незалежності, куди має дійти о 10:20. Там відбудеться фінальна частина заходу. Орієнтовно о 10:50 мають виконати Гімн України, а офіційну частину маршу планують завершити до 12:00. Далі частина людей піде на Михайлівську площу до "Стіни пам’яті", де відбудеться молебень за полеглими в бою та концерт.

"Станом на 7.08.2019 свою участь у Марші захисників підтвердило понад 7000 ветеранів з усієї України та невстановлена кількість цивільних. Також Оргкомітет отримав заявки на окремі колони майже всіх добровольчих формувань, волонтерських ініціатив та окремих ветеранських об'єднань списочною чисельністю від 50 осіб. Участь в Марші підтвердили Синодальне управління військового духовенства ПЦУ та капелани Протестантської Церкви. Оргкомітет опрацьовує питання міжконфесійної молитви з залученням усіх конфесій України", - повідомив Медведько.

Подібні марші, крім Києва, також планують провести ще у п'ятьох містах - Львові, Миколаєві, Сумах, Запоріжжі та Одесі.

Остаточна інформація по Маршу Захисників. Вітаємо, шановні побратими та посестри. Пройшло чергове засідання Оргкомітету...

Опубліковано Medvedko Andrii Oleksandrovych Середа, 7 серпня 2019 р.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський скасував проведення параду за участі військової техніки у День Незалежності, а гроші для проведення параду обіцяє роздати на премії військовим. Планується виділити на грошове заохочення 300 мільйонів гривень.

Замість параду до Дня Незалежності у центрі Києва відбудеться офіційний захід у новому форматі під назвою "Хода Гідності". Про це раніше під час пресконференції розповів очільник Офісу президента Андрій Богдан.

"Замість військового параду у радянських традиціях з недешевою демонстрацією військової техніки, центральними вулицями пройде Хода Гідності. Цей захід у європейських традиціях має започаткувати нову традицію вшанування усіх, ким пишається Україна", - зазначив Богдан.

За словами очільника ОП, Хрещатиком крокуватимуть представники різних родів військ, ветерани АТО, які зможуть приєднатися до своїх бригад, медики, вчителі, спортсмени, дипломати та волонтери. Також у ході візьме участь президент Зеленський і вище керівництво країни, після чого глава держави звернеться до громадян. Заплановано великий концерт, над яким працює відомий режисер.

Частині волонтерів, учасникам АТО та ООС така ідея влади не до вподоби, тому вирішили організувати свій захід без політики та політиків - Марш захисників.

Повʼязані теми:

Наступна публікація