Без дзвінків, свіжого повітря і з грибком на стінах: Офіс омбудсмена показав жахливі умови Лук'янівського СІЗО

У Київському СІЗО в'язні живуть в антисанітарії.

У "Київському слідчому ізоляторі" засуджених утримують в антисанітарних умовах, вони сплять на підлозі чи по черзі, а деяких змушують працювати задарма. Відповідні порушення виявила повторна перевірка Офісу Омбудсмена України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу.

"Виявлено ряд порушень вимог національного законодавства та недотримання міжнародних рекомендацій і норм у сфері поводження із засудженими та особами, узятими під варту", - сказано в повідомленні.

Так, серед виявлених порушень: відсутність у в’язнів спальних місць, через що вони змушені спати по черзі або на підлозі камери. Як наголошується, це є грубим порушенням їхнього права на належне поводження та гідність.

Також більшість камер не забезпечені належним штучним освітленням мають надмірну заґратованість вікон, у них відсутня вентиляція, а ув’язнені палять у камерах, що позбавляє їх можливості дихати свіжим повітрям.

Крім того, стіни їхніх камер вологі та вкриті грибком, а бокси збірного відділення не опалюються. Фахівці теж виявили те, що засуджені, які виконували ремонтні роботи та функції з господарського обслуговування СІЗО, працювали неодноразово безоплатно.

"Адміністрацією СІЗО порушуються права засуджених на контакти із зовнішнім світом. Зокрема особам, засудженим до арешту, телефонні дзвінки не надаються, а засудженим до довічного позбавлення волі – у вихідні та святкові дні. Також під час моніторингового візиту було встановлено порушення права ув’язнених на охорону здоров’я та медичну допомогу", - сказано в повідомленні.

Новини України: в яких умовах утримують столичних в'язнів

Новини України: в яких умовах утримують столичних в'язнів

Нагадаємо, навесні 2020 року в Київському СІЗО з'явилися камери з покращеними умовами - новим ремонтом та необхідною побутовою технікою.

У Мін'юсті повідомляли, що великий розпродаж в'язниць планують закінчити за 10 років і заробити на ньому мільярд гривень. За ці гроші обіцяють будувати нові сучасні в’язниці на околицях міст. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація