Байкери запідозрили прокуратуру в зазіханні на трасу для мотокросу під Києвом

Байкери запідозрили прокуратуру в зазіханні на трасу для мотокросу під Києвом

Фото: ТСН

Комплекс вважається кращим у країні, однак спортсмени підозрюють, що на землю поклали око забудовники.

Мотоциклісти влаштували протест проти дій прокуратури Київської області. Цей орган вони звинуватили в посібництві намаганням відібрати тренувальну трасу в Бучі під Києвом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мотоциклетний комплекс у Бучі – єдиний, де можна готуватися до міжнародних змагань, там тренуються чемпіони України з мотокросу та призери чемпіонатів Європи з цього виду спорту. "В нас на Київ дві такі траси. Але ця більше схожа на європейські. Про неї більше дбають", - розповів спортсмен Володимир Волошин. Шоком для мотоциклістів стала звістка про те, що трасу можуть закрити, бо земля стала об’єктом кримінальної справи, яку порушила прокуратура Київської області. Слідчі вважають, що вісім років тому Бучанська міськрада віддала цю ділянку в оренду незаконно.

У Бучі намагаються відібрати трасу у мотогонщиків

У Бучі намагаються відібрати трасу у мотогонщиків

Головний тренер збірної каже, що через невизначеність може зірватися чемпіонат Європи, який запланували тут наступного року. "Найголовне, що просить міжнародна федерація, це приналежність земельної ділянки. В Румунії вісім років тому проходив чемпіонат Європи серед юніорів, приїхали на змагання, зроблена траса. За дві години до змагань прийшов дядько і каже: хлопці, а що ви тут робите? Це взагалі-то моя земля", - розповів Сергій Пащинський, який і є власником спорткомплексу. Тренер і бізнесмен підозрює, що на землю поклали око впливові підприємці, та хочуть її просто забудувати.

Буча розташована на відстані 15 км від Києва, квадратний метр житла у містечку коштує 8-12 тисяч гривень. По сусідству з мотокомплексом нещодавно з’явився комплекс висоток, але в міській раді не розуміють, звідки взялися чутки про забудову. Там показують генеральний план до 2065 року та присягаються, що майданчик призначений винятково для спортсменів. "Це є комунально-складські землі, які не можуть використовуватися під житлову забудову. Тут уже зазначено: мототраса, спортивно-технічний клуб "Сона". Бучанська міська рада претензій до орендаря земельної ділянки не має", - запевнила представник мерії Ганна Вознюк.

Натомість претензії є в обласної прокуратури, котра розслідує низку справ проти мера Анатолія Федорука. Слідчі переконують, що нічого не мають проти мотоциклістів, однак оренда землі під комплекс оформлена незаконно. "Законодавством вимагалося отримання погодження Кабінету міністрів України, який був власником на той час", - пояснив Андрій Сивець. Після байкерського протесту в Генпрокуратурі пообіцяли ретельно вивчити ситуацію та дати коментар до кінця цього тижня.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація