Балкони-апендикси і додаткові поверхи на даху: у Києві починають боротьбу із незаконними надбудовами

Балкони-апендикси і додаткові поверхи на даху: у Києві починають боротьбу із незаконними надбудовами

Фото: скриншот з відео

У міській раді створили групу для вирішення питання.

Незаконні надбудови у столиці - явище, яке за десятки років стало буденністю. Додаткові квадрати прилаштовують як на звичайних хрущовках на околицях, так і на пам’ятках архітектури в історичному центрі. У місті можна побачити і балкони-апендикси, і повноцінні поверхи на даху. Про потворність київських надбудов і вирішення цієї проблеми – у сюжеті ТСН.19:30.

Надбудови - це як лего, але в масштабах міста. До будівель зі своєю архітектурною стилістикою прилаштовують неприродні елементи. Тут естетика фасаду не в пріоритеті, усе задля власного комфорту.

"Це мансарди, це перебудова внутрішніх квартир, це розширення за рахунок під'їздів, це перепланування, це створення будь-яких підвищеного комфорту умов для себе коханих, але це все поза законом", - каже громадський діяч Віталій Білецький.

Надбудова на Майдані стала найвідомішою в країні. Після новин у ЗМІ і з'ясування, що будівництво незаконне, комунальникам вдалось таки розібрати стіну. Власниця квартири обурена, що не дали закінчити ремонт, і запевняє: після реконструкції покрівля мала би такий самий вигляд, як і до. "Ви ж не бачили кінцевий варіант. Ви ж не подивилися у мене план", - каже Олена Печугіна.

"Лего" на київських будинках: масштаби проблеми незаконних надбудов у столиці

"Лего" на київських будинках: масштаби проблеми незаконних надбудов у столиці

Жінка каже, що всі документи та дозволи на роботи має. Натомість чому стіна, яку почали зводити, була значно вищою за ту, яку розібрали, казати не береться. "Ну, це стіна моєї кімнати. На півтора метри ми її не піднімали", - каже.

Саме цей прецедент привернув увагу до проблеми. Її масштаб навіть виміряти складно, кажуть у КМДА. Кожна надбудова - фактично окремий випадок зі своїми дозвільними документами та чиновниками, які їх підписували.

"Прізвище чиновника, що щось зробив, прізвище чиновника, що щось не зробив, закрив очі на щось, прізвище ім’я по батькові власника або людей,  що з цим пов’язані. Після цього ми отримаємо карту проблеми", - каже радник міського голови Максим Бахматов.

В міськраді створили групу для вирішення питання. Результатів чекають за два-три місяці. Там обіцяють справи в судах щодо незаконних забудов і навіть знесення будівель.

Кореспондент ТСН Антон Коцуконь.

Повʼязані теми:

Наступна публікація