Автор графіті часів Майдану на Грушевського пообіцяв усе відновити

Автор графіті часів Майдану на Грушевського пообіцяв усе відновити

Фото: facebook.com/Іван Гребенюк

Sociopath вважає недоречним відновлення картини без його участі.

Автор графіті на Грушевського соціальний художник Sociopath пообіцяв відновити Трилогію "Ікони Революції", яку стерли власники магазину люкс-меблів.

"Я обіцяю Вам усім, що відновлю Трилогію, як тільки ситуація набуде правильного розвитку", - написав художник на своїй сторінці у Facebook.

Друзі! Українці! Я до глибини душі вражений Вашою реакцією на факт знищення Трилогії "Ікони Революції" на Грушевського....

Опубліковано Sociopath 3 вересня 2017 р.

При цьому він зазначив, що ніхто з представників державних інституцій, окрім простих українців, не звертався до нього з проханням відновити картини. Також Sociopath вважає піаром заяву окремих художників про відновлення графіті без участі автора.

"Читаю, що група художників, начебто, завтра - 4 вересня, відновлюватиме малюнки без моєї участі. Прикро, але такий крок, як на мене, є нічим іншим, як спробою обдурити нас усіх та пропіаритися на даній ситуації", - зазначив художник.

Sociopath також заявив, що вражений реакцією на знищення Трилогії на Грушевського і подякував за підтримку.

Нагадаємо, з фасаду магазину люкс-меблів "Емпоріум" на вулиці Грушевського, 4 в Києві зникли знамениті патріотичні графіті, які були нанесені під час РеволюціїУкраїнський інститут національної пам'яті готує звернення в поліцію і в Генпрокуратуру за фактом вандалізму.

3 вересня активісти зібралися під стінами елітного магазину. Графіті протрималися на стінах 3,5 року і, охоронювані Законом, були внесені до списку історичних пам'яток. Активісти запрошували власника магазину дати відповідь близько трьох годин дня, однак, він не прийшов. Потім вони розбили скляні двері закладу і залишили напис на стінах червоною фарбою: "Майдан тут був, Майдан тут і залишиться".

Також прибули активісти Національного корпусу з балаклавами і яйцями. Крім того, знесли шини, було кілька спроб їх запалити. Магазин закидали яйцями.

Київська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом.

У 2014 році активісти намалювали графіті під час кривавих протистоянь на Грушевського. Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко були представлені у балаклаві. Вважалися символами боротьби за свободу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація