Битва за Київ: як ЗСУ зламали плани росіян та вибили їх з області

Битва за Київ: як ЗСУ зламали плани росіян та вибили їх з області

Як українські військові зламали плани окупантів / Фото: Генеральний штаб ЗСУ / Facebook

Колони, які рухалися, професійно знищувалися, зокрема, за допомогою місцевих мешканців.

Щоб зупинити російських окупантів на початку повномасштабного вторгнення, в Україні були задіяні всі сили й засоби.

Про це розповів заступник міністра оборони генерал Павлюк в ексклюзивному інтерв’ю журналісту ТСН.Тиждень Андрію Цаплієнку.

“По-перше, вони не очікували нашого спротиву. Але колони, які рухалися, зупинялися, знищувалися професійно, прицільно, створювалися вузли оборони на бар’єрних рубежах. Дуже вдало використовувалися удари артилерії. Були підтягнуті всі сили й засоби, які розташовувалися на західній Україні. Сконцентрували всі сили й засоби, які були в навчальних центрах, були сформовані у швидкому темпі батальйонні групи. Все це було застосовано професійно. Колони були зупинені і наносилися такі ураження, що вони їх не очікували. А коли всі плани ламаються, на ходу важко щось змінювати”, - розповів генерал Павлюк.

За його словами, військовий був відправлений туди на допомогу нашим захисникам, тому що треба було об’єднати, крім військової компоненти, інші компоненти Сил оборони, і в поєднанні цих двох факторів там усе працювало, як один механізм — від доповідей місцевих жителів, які перебували на окупованій території. 

“Ми знали чітко, де і що рухається, які сили та засоби. Тому так швидко це і зробили. Генерал Сирський очолював угруповання військ, а я очолював інший майданчик, де об’єднав усі сили й засоби - від Сил оборони до місцевих адміністрацій, сил спротиву, територіальної оборони. Тому в кінці березня у нас був успіх. Ми звільнили Київщину від цієї нечисті. Критичний день був у середині березня в Мощуні, коли противник уже підходив до Києва, і тільки знищивши цей плацдарм, ми змогли знищити всі переправи, які знаходилися на річці Ірпінь. Ми змогли зупинити ворога, нанести йому ураження і відкинути його. Після цього почався перелам. Ми почали пробувати наступати зі всіх сторін, пробувати оточити ворога. Коли він зрозумів, що от-от може закритися дорога, він почав відступати”, - зазначив генерал.

Нагадаємо, що на тлі певних контрнаступальних дій ЗСУ Росія перекидає свої війська на Запорізький напрямок, щоб спробувати зупинити просування Сил оборони.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація