Американець організував масове прибирання на Борщагівці та мріє зробити з Києва "найчистіше місто"

Американець організував масове прибирання на Борщагівці та мріє зробити з Києва "найчистіше місто"

Основний напрямок діяльності волонтерів – знищення реклами наркотиків.

Американець, який живе в Києві вже 6 років, вирішив стежити за чистотою свого району та залучати до цього українців. Він безкоштовно навчає англійської в обмін на прибирання Борщагівки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хто із балончиком фарби, хто одразу з відром – кількадесят жителів столичної Борщагівки сходяться на толоку. За допомогою білої фарби вони боротимуться із рекламою наркотиків, яка тут чи не на кожній будівлі. Організував прибирання колишній військовий з Америки Девід Пластер, який уже кілька років живе в Україні. "Я із Спрінгфілда", - представляється він. Після закінчення служби у Штатах чоловік вирішив перебратися до України, бо звідси походять його предки. Спершу жив за містом, а потім оселився на Борщагівці, про яку каже так: "Борщага" затишна, але трохи брудна. "Давайте робити Київ краще. Зелений челендж. Зробимо найчистіше місто в Україні", - закликав він.

Американець у столиці учить англійської в обмін на прибирання Борщагівки

Американець у столиці учить англійської в обмін на прибирання Борщагівки

З початку російської агресії американець допомагав армії речами, медикаментами та тренінгами з надання медичної допомоги. Нині теж проводить військові лекції і пропонує вивчити англійську на курсах або ж на Борщагівській толоці – в обмін на прибирання. Фарбу Девід купує за свій кошт – активістам у гіпермаркеті роблять знижку. Скільки людей і де саме працюватимуть – військовий визначає по-військовому. Ганна на такій толоці вже вдруге: година часу – і жінці вдається замалювати півтора десятка графіті. Вона пояснює, що доки їх усіх не зібрав іноземець, якось і не помічала, що реклама наркотиків усюди – навіть біля школи, де навчаються її діти. "Для мене це дуже важливо, щоб діти мої росли в нормальній обстановці, в них не було навіть думки, що це можливо, що це взагалі є", - каже вона.

Серед активістів і поліцейські. Антуанетта Роув із Торонто допомагає Борщагівці бути чистішою і заразом вчить українську. "Я приїхала до України на один рік. Ми показуємо, як побудувати кращі відносини між поліцією і місцевими жителями. Це, як от сьогодні, реально зробити за якихось 20 хвилин", - каже вона. Київський патрульний Микола Полюхович розповідає, що зацікавлений боротися із наркотиками і як поліцейський, і як житель Борщагівки, але викривати продавців зілля, що малюють графіті – украй складно. "Ті, хто малюють, переважно малюють вночі. Тому це є дуже проблематично. Окрім того, ми займаємось ще й прибиранням території", - каже він. Наступне своє полювання на графіті активісти планують провести вже за два тижні. Далі, кажуть, поїдуть разом із фарбою на Троєщину.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Наступна публікація