Кидали яйця і палили шини: активісти помстилися магазину, який стер графіті на Грушевського

Скляні двері магазину розтрощили, а на його стінах лишили написи фарбою, а також закидали його яйцями.

Активісти в неділю, 3 вересня, близько 15:00 почали трощити і пофарбували стіни магазину, який стер історичне графіті про Майдан на Грушевсього.

Про це з місця події повідомляє кореспондент ТСН Іван Гребенюк.

Йдеться про магазин-галерею меблів і студію інтер'єрів "Емпоріум".

Активісти зібралися під стінами елітного магазину на Грушевського, який позбувся історичних графіті з часів Майдану. Графіті протрималися на стінах 3,5 року і охоронялися Законом, бо були внесені до переліку історичних пам'яток, зазначає журналіст.

Активісти запрошували власника магазину дати відповідь близько третьої години дня, однак, він не прийшов. Відтак вони розтрощили скляні двері установи та зилишили напис на стінах червоною фарбою: "Майдан тут був, Майдан тут і залишиться".

На місці присутні десятки журналістів і десятки активістів.

Також прибули активісти Національного корпусу з балаклавами та яйцями. Крім того, знесли шини, було кілька спроб їх запалити. Магазин закидали яйцями. Також видно активістів "Січі".

Одна жінка, яка відмовилася представитися, спробувала відтягти від магазину шини, однак потім у неї нібито полетіло яйце. Потім жінка пішла з місця, не надавши журналістам коментарів. Активісти почали вигукувати "Ганьба" та нецензурні гасла.

На місце прибула поліція і зазначила, що прибула за викликом. Поліцейський попередив активістів, що своїми діями вони порушують громадський порядок. Однак активісти у відповідь почали йому кричати, що потрібно було бути на місці, коли стирали графіті. Загалом прибуло 5 автівок з патрульними, а також прибула служба охорони магазину. Крім того, приїхали пожежники.

Загалом акція тривала близько години.

2014 року активісти намалювали графіті під час кривавих протистоянь на Грушевського. Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко були представлені в балаклавах. Вважалися символами боротьби за свободу.

Нагадаємо, із фасаду магазину люкс-меблів "Емпоріум" на вулиці Грушевського, 4 в Києві зникли знамениті патріотичні графіті, які були нанесені під час РеволюціїУкраїнський інститут національної пам'яті готує звернення в поліцію та до Генпрокуратури за фактом вандалізму.

Повʼязані теми:

Наступна публікація