Абсурди київського 9 травня: Рейган і Ярош "знайшлися" на портретах радянських ветеранів

Дата публікації
Перегляди
2546
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Абсурди київського 9 травня: Рейган і Ярош "знайшлися" на портретах радянських ветеранів

Фото: фото: Юлія Яценко

А на одній із акцій учасники заявили, що їм обіцяли гроші.

За перемогу у Другій світовій сьогодні у столиці дякували не лише ветеранам, але згадували Бога і Сталіна. Також збиралися на платні мітинги, несли світлини героїв коміксів, піснею про Катюшу намагалися перекричати Гімн України і ледве не билися, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Замість анонсованих організаторами 200 тисяч людей на акції пам’яті вранці біля метро "Арсенальна" зібралися всього пара сотень. Учасники заходу виглядали розгубленими: "А де вся колона, вже пішла?". 16-річний киянин Іван пояснює, навіщо прийшов: "Вшанувати пам’ять усіх загиблих, котрі воювали за нас". На запитання про більш сучасних героїв, зокрема Небесну Сотню, відповідає: "А які вони герої? За ідеї капіталізму вони загинули. А діди – за наші, за народні".

Від вшанування до абсурду: як у Києві пройшли акції до Дня перемоги над нацизмом

Від вшанування до абсурду: як у Києві пройшли акції до Дня перемоги над нацизмом

27-річний Павло з портретом "діда" Рональда Рейгана лаштується до колони та зізнається: "Він зробив максимум, щоб відправити комуністичний режим на звалище історії, тому я вийшов подякувати". Одночасно біля Парку слави збираються чоловіки спортивної статури та пояснюють, що прийшли покласти квіти до вічного вогню. Головного між ними звати Ігор Володимирович. "Це найкраще свято в моєму житті після Нового року", - каже він. Усім молодикам роздають по квітці, робота журналістів Ігоря Володимировича дратує: "Хлопці, ви або підете, або я зараз розіб’ю камеру".

Через годину всіх цих чоловіків можна було помітити серед охорони народного депутата від "Опозиційного блоку" Вадима Новинського. Той спершу покладав квіти разом із духовенством Московського патріархату, потім удруге вже з колегами по партії. На них колоні довелося чекати понад три години. Найбільше людей йшло поза політичними колонами – з квітами в руках постійно йшли ті, кому важливо було просто вшанувати пам’ять, без політиків та без політики.

Колона, що збиралася біля "Арсенальної" о 8:00 ранку, рушила лише після 11:00. Старі фотографії тримали на швабрах та ручках від парасольок. Серед них чомусь була і світлина усміхненого Дмитра Яроша, люди ж навколо вигукували радянські гасла: "Фашизм не пройде". Біля меморіалу вічної слави починаються суперечки: гурт хлопців переконував, що 9 травня – це не свято, бо мільйони людей загинули, а гасло змінили: "Рашизм не пройде". Конфлікт ледве не переріс у бійку. "Бандера, геть із Києва! Прийшли нерви мотати своїм плакатом", - ображалися учасники політичної ходи.

На Софійській площі прихильників зібрав Олег Ляшко. Там під стіни Михайлівського собору несли квіти та лампадки загиблим воїнам сучасної війни. Але більшість учасників організовано звозили автобусами, а по завершенні акції нібито обіцяли заплатити: "Обіцяли 200 гривень, не секрет, я хочу правду казать. Тому, що ми ідем до Європи". Ляшко це заперечив: "Це повна дурня, і ці питання абсолютно недоречні".

Тим часом до вічного вогню в Парку слави намагалися пройти хлопці і дівчата з портретами месників – героїв коміксів. "Діди воювали – галактику захищали", - пояснили вони. Всіх героїв переіменували на український лад: Залізна людини і ветеран всесвіт Тоні Старка став майором Старковим, а капітан Америка – Америковим.  "Це не стільки День перемоги, скільки день російської пропаганди. А з пропагандою неможна боротися силою, з нею можна боротися тільки гумором", - вважають активісти. Однак поліцейським було не до жартів – у плакатах вони розгледіли провокацію та на меморіал активістів не пропустили.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2546
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація