$70 тисяч за дитину: в одній із клінік Києва викрили схему продажу немовлят

$70 тисяч за дитину: в одній із клінік Києва викрили схему продажу немовлят

Фото: pixabay.com

Поліція вилучила трьох новонароджених та передала їх соцслужбам, але ще щонайменше 13 діток були продані та вивезені з України.

В одній із клінік Києва викрили схему продажу немовлят.

70 тисяч доларів США за дитину. На жаль, це реальність. Реальність, яка була поруч із нами. В одній зі спеціалізованих клінік Києва. Про це розповів голова Нацполіції України Ігор Клименко.

Цей факт незаконної торгівлі новонародженими, замасковану під сурогатне материнство, оперативники Департаменту міграційної поліції та слідчі документували більше двох років. 

"Організатор – керівник клініки, якому знаходили клієнтів іноземці. Для того, щоб отримати дитину, "замовник" мусив оплатити близько 70 тисяч доларів США та укласти фіктивний шлюб з українкою. А вже потім псевдо подружжя замовляло послугу сурогатного материнства. Надалі від дітей "матері" відмовлялися і батьки вивозили їх в одну із республік Східної Азії", - повідомив Клименко.

Поліції вдалося в процесі документування вилучити трьох новонароджених та передати їх соцслужбам.

Але ще щонайменше 13 діток були продані та вивезені з України.

"На жаль, переконаний, що це не остання така група, бо українське законодавство занадто лояльне в цьому питанні. Між сурогатним материнством та торгівлею дітьми дуже тонка межа. Ми її бачимо і показуємо всім. Однак нам дуже потрібна допомога законотворців. Без посиленого нормативного врегулювання цього питання нам не вдасться повністю припинити процес продажу українських дітей за кордон", - резюмував очільник Нацполіції.

Новини України: у Києві викрили осіб, які підозрюються у торгівлі новонародженими

Новини України: у Києві викрили осіб, які підозрюються у торгівлі новонародженими

Нагадаємо, Служба безпеки України у Харківській області викрила міжрегіональну групу зловмисників на чолі зі столичними репродуктологами. Ділки налагодили схему "постачання" іноземцям немовлят начебто у межах програми сурогатного материнства.

Повʼязані теми:

Наступна публікація