5 проектів "Громадського бюджету", які змінять Київ на краще Актуально

5 проектів "Громадського бюджету", які змінять Київ на краще

Фото: Національний банк України

Для того, щоб проекти були реалізовані, потрібна всього хвилина вашого часу і голос в підтримку

"Громадський бюджет" — це масштабний конкурс міських проектів, який вже кілька років поспіль проводить Київська міська адміністрація. Аналогічні ініціативи працюють у Варшаві, Берліні, Парижі та дозволяють жителям безпосередньо брати участь в поліпшенні міста: міська влада реалізують проекти-переможці за рахунок бюджету. Так в Києві з'являються нові місця відпочинку, проходять масштабні фестивалі та покращується інфраструктура

Цього року кияни подали понад півтори тисячі проектів, які змагаються в 10 категоріях. Ми відібрали п'ять проектів, які здалися найяскравішими і цікавими. Щоб підтримати їх, досить проголосувати на сайті "Громадського бюджету" по посиланню в описі.

1. Radioday free open air

Команда студентів і випускників Київського політехнічного інституту організовує в День Києва безкоштовний фестиваль електронної музики. Можна сказати, що Radioday вже створив свою традицію і переріс зі студентського заходу у великий і впізнаваний оупен ейр. У минулому році він зібрав понад 20 тисяч людей, і в 2021 він має всі шанси побити власний рекорд:

https://youtu.be/YwOyXyQAtBk

Підтримати проект тут: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/16/21

2. Медичне обладнання для відділення інтенсивної терапії новонароджених.

Лікарі перинатального центру Києва врятували життя понад 6000 немовлят. У цій установі надають висококваліфіковану допомогу, без якої діти, що народилися раніше терміну, просто не виживуть.

Цей проект Громадської бюджету передбачає закупівлю нового обладнання для відділення інтенсивної терапії.

Підтримати проект тут: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/16/1438

3. Snegfest — молодіжний фестиваль спортивного, активного і музичного відпочинку з зимовими видами спорту

Минулої зими єдиним місцем в Києві, де можна було знайти сніг, була Арка Дружби народів. Тут проходив зимовий спортивний фестиваль, заради якого з Карпат привезли понад 130 тонн снега.На ньому змагалися понад 70 професійних лижників і сноубордистів з восьми країн.

Зараз команда фестивалю продовжує працювати над розвитком зимових видів спорту.

https://youtu.be/UYsZJz35UNI

Підтримати їх проект можна тут:

https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/16/24

4. SolomaFest 2021 — free open air на Солом'янці, перший осінній фестиваль Києва.

Це безкоштовний музичний фестиваль, який традиційно збирає тисячі людей. Крім сильного лайнап музикантів, організатори працюють і над соціальною складовою заходу: в рамках нього проходить Форум локального розвитку, присвячений актуальним проблемам в Солом'янського району.

https://youtu.be/mYKp_PFG0-U

Підтримати його можна тут: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/16/1652

5. Створення спортивно-освітнього простору на базі одного з покинутих приміщень

Автори пропонують перетворити занедбане комунальне приміщення в спортивно-освітній простір. Такі місця об'єднують локальні спільноти і перетворюються на невеликі, але ефективні точки розвитку нових міських проектів і ініціатив.

https://youtu.be/e3m3GynVcII

Підтримати створення такого місця можна тут: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/16/1497

Для того, щоб проекти були реалізовані, потрібна всього хвилина вашого часу і голос в підтримку. Покращуйте місто особисто — це дуже просто!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація